logo
More Website Templates @ TemplateMonster.com - June 16, 2014!

Hibe, AB ve Türliye Mali İşbirliği kapsamında yürütülmekte olan bölgesel kalkınma programında belirlenmiş öncelik alanlarında kendi işini kurmak isteyenlere yada var olan işini daha fazla geliştirmek isteyenlere devlet tarafından verilen  kredidir.İstihtam ve bölgesel kalkınma gibi etkiler verilmesinde büyük rol oynamaktadır.

Hibe

 

Ayrıca birde devlet tarafından geri ödemeli olarak ancak “sıfır faizli” bir destekte bulunmaktadır.

Bu geri dönüşümlü sermaya desteğine ise kredi denir. Tekrar ödenmesine 5 yıl sonra başlanır ve çok uzun vadeler sunulur. Hiç bir faiz binmediği için kişi sadece aldığı parayı geri öder.


Bu devlet desteklerinden henüz hiç bir işletmesi bulunmayan girişimciler,KOBİ‘ler, sivil toplum kuruluşları, zanaatkarlar, çiftçi ve üreticiler, sanayiciler hatta belediyeler dahil birçok kişi ve kurum yararlanabilir.  kredileri ile işletmesi olmayanlar kendi işlerini kurabildiği gibi var olan işletmelerinide büyütebilirler. Yani büyük-küçük projeler fark etmeksizin birçok kişi bu destekten yararlanır.

Genellikle büyük projelerin daha çok önem taşıdığı düşünülsede bu durum söz konusu olmayıp her proje eşit sayılır.


Hibelerden hemen hemen her sektör yararlanabilmektedir. Kısacası hangi sektörde olursanız olun fark etmez. İster hayvancılıkla uğraşın, ister tarımla, isterseniz tekstil veya teknoloji yine de proje ürettiğiniz sürece destekleri almanız mümkün.

Artık zamanınızı proje düşünmeye harcamakla geçinmeyin. Bu devlet desteklerinden mutlaka yararlanıp binlerce TL geri ödemesiz krediden yarlanarak projelerinizi paraya dönüştürün.

Hakkımızda

Blogumuza hoşgeldiniz. ProjeTR olarak biz TÜBİTAK ve KOSGEB proje yazımı alanında uzmanlaşmış bir şirketiz. Nitelikli, çalışkan, sürekli büyüyen bir firmayız, bugüne kadar Türkiye'nin hemen hemen her yerinden yüzlerce firmaya devlet teşvik ve hibelerinden destek almasını sağlamıştır. Bizi daha yakından tanımak ve hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgiler almak isterseniz web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Arama

Katagoriler