logo
More Website Templates @ TemplateMonster.com - June 16, 2014!

Gerçekleştirilen müşteri ziyaretlerinde devlet hibe ve teşvikleri hakkında işletmelerde, birçok bilgi eksikliği olmakla birlikte var olan desteklerin birçoğundan haberlerinin olmadığını beyan etmektedirler. Gözlemlerimize göre danışmanlık hizmeti almayan işletmelerin %70'i Devlet hibe, teşvikleri hakkında yeterli bilgiye, hatta küçük bir kısmı hiçbir bilgiye sahip değil. Devletimiz tarafından Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca desteklenen programlara başvuru yapan işletmeler %60'ı eksik başvuru evrakı, eksik proje başvurusu yapmakta %70'i ise hakkı olan üst limiti yeterince tecrübesi olmaması dolayısıyla alamamaktadır. İşletmeler yaptıkları başvurularda birden fazla revize almakta, bazıları ise ret edilmektedir. Bu bağlamda işletmelerin gözden kaçırmış oldukları çalışan personellerinin adam/ay maliyetleridir. Başvuruların hatalı, üst limitten yararlanamama, zaman kaybı gibi maliyetler düşünüldüğünde konusunda uzman olan danışmanlık şirketleri ile çalışmaları zaman kaybını önlemekle birlikte bütünsel oluşum sağlamaktadır.

Danışmanlık Şirketleri Ne Yapar?

 

Geri Ödemesiz Destek ve teşvikler için öncelikle işletmenin analizini yapar ve yararlanabilecekleri tüm destekleri iletir. İşletmenizin alabileceği tüm desteklerden, en üst limitte yararlanmanızı sağlayarak, iş yükünüzün azaltılması ve finansmana ulaşma kolaylığını sağlar.

Bazı Desteklerin Limitleri Aşağıda Belirtilmiştir:

KOSGEB Destekleri

1. Kosgeb Genel Destek Programında 13 başlık altında (Tanıtım desteği, Nitelikli Eleman Desteği, Belgelendirme desteği, Faydalı Model, Fuar, Yurtdışı Fuar, İş Gezisi Vb..) toplam 215 000 TL hibe kayıtlı kobilerin kullanımına sunulmuştur. Bu destekten kosgebe kayıtlı tüm kobiler yaralanabilir.

2. Ar Ge, İşbirliği-Güçbirliği vb.. tematik alanlarda 250.000 TL den 900.000 TL ye kadar hibe ve kredi şeklinde proje sunmaları şartı ile destek vermektedir. Arge çalışması yapan kobiler yada en az 3 kobinin bir araya gelmeleri şartı ile bu destekten tüm kobiler yararlanabilir.

3. Kobilerin gelişmesi, kurumsallaşması ve markalaşabilmeleri için proje sunmaları şartı ile 150.000 TL hibe verilmektedir. Bu destekten tüm kobiler yaralanabilir.

 

TÜBİTAK Destekleri

1. 1507 Kobi Ar-Ge Desteği: 40 milyon bilanço ve 250 çalışanın altında bulunan tüm işletmeler Ar-Ge çalışmalarına 500.000 TL'ye kadar destek almaktadır. Ar-Ge çalışmalar icat ve buluş olması gerekmemektedir. Önemli olan bulunduğunuz sektörde yer alan ürünlerin eksik kalması, pazarın ihtiyacının gözlemlenerek ürünü, yazılımı, makine veya herhangi bir malzeme prototip'inin üretiminin sağlanabilmesidir.

2. 1501 Sanayi Ar-Ge Desteği: KOBİ sınıfında olmayan işletmelerin sınırsız bütçe ile %50 oranında desteklendiği programdır. 1507 projelerinin devamı niteliğindedir.


 

Hakkımızda

Blogumuza hoşgeldiniz. ProjeTR olarak biz TÜBİTAK ve KOSGEB proje yazımı alanında uzmanlaşmış bir şirketiz. Nitelikli, çalışkan, sürekli büyüyen bir firmayız, bugüne kadar Türkiye'nin hemen hemen her yerinden yüzlerce firmaya devlet teşvik ve hibelerinden destek almasını sağlamıştır. Bizi daha yakından tanımak ve hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgiler almak isterseniz web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Arama

Katagoriler